Měsíční program

 


BŘEZEN 2020

středa 4.3.2020 

Připomeneme si při našem setkání “ světový den modliteb “ .

Vznikl jako připomínka boje žen v USA  za svá práva …… Nám blízká témata Sofinka nás obohatí o poznání historie o rovnosti mezi lidmi.

Pobavíme se hádankou co je “ kýchavá neděle “ Něco z tradic a pranostik.

Očekáváme nové přírůstky v zoo koutku, koťata, kůzlata, králíčky a morčata.

Děti se nemohou dočkat !

 

Organ: Jitka, Zdeněk 

Duchovní : ThDr : Sofia Pavala

 

středa 11.3.2020 

Tvořivé dílničky :

Tvořivé dílničky ožívají : MDŽ dětem a maminkám. Naučíme malé unitáře vyrábět přáníčka nejen k MDŽ. Skládaná , vystřihovaná, lepená a malovaná .

Využijeme při zdobení natavování kousků látek, skořápek, peří, koření a darů přírody. Přineste prosím vše, co vás cvrnkne do nosu a můžeme dále použít . Korálky, bavlnky, přadena vlny atd….Zavedeme půlhodinku finančního poradenství “ daně a jak na ně „, komunikace s úřady atd…

Vyjdeme si na “ proutkovou “ výpravu na kraj pole, kde rostou vrby. Začneme s přípravou velikonoc.

organ.: Zdeněk, Jitka, Zuzka, Jarka, Pepa, Standa ,atd……..

duchovní : ThDr . Sofia Pavala

 

středa 18.3.2020 

Bazárek  bude! Vše co máte dvakrát a překáží vám, doneste. Jistě se někomu hodí !

Posedíme u teplého nápoje, dobrého koláče. Za okny je březen, za kamna vlezem !A že máme kamínka na dřevo , kde je oheň vidět , nikomu nevadí , že se  venku čerti žení. Na “ smrtnou neděli “ se těšíme.  Zbytky oblečení z bazárků , použijeme na kostým “ SMRTKY, MORENY. Domluvíme si procházku k říčce Mohelce, kam Morenu hodíme .Lampiony s sebou, prohlédneme jejich funkčnost.

 

středa 26.2.2020     

 Sváteční shromáždění.  Vzpomeneme na “ Květnovou neděli ,“ kdy Kristus vjel branou do Jeruzaléma. Sofinka nám umožní nahlédnout do historie a současnosti Jeruzaléma. Při posezení domluvíme termíny úklidu v okolí Husičky .

Venkovní činnosti doprovodíme vatrou, odměnou bude pro maso žrouty buřtík a ostatní pečená kukuřice.

Začneme se  chystat na sněm, který bude v Liberci , v hotelu Praha .

Sofie nás seznámí a připraví se vším, co bude třeba!

Organ.:     Zdeněk, Jitka, Vlastimil, Zuzka, Jarka, Alena …….

Duchovní : ThDr.: Sofia Pavala


ÚNOR 2020

středa 5.2.2020 

 Setkání skupiny Husa ,nad tématem “ naši slavní rodáci “ 

 Nejznámější jsou čtyři jména. Jako prvního a zároveň nejslavnějšího zmíníme Bohdana Kaminského.  Byl synem známého řezbáře Petra Buška , který provedl  řezbářské práce na zámku Sychrov. Vyučil se také řezbářem , ale stal se básníkem , spisovatelem , překladatelem a redaktorem. Přeložil Moliéra pro Nár. divadlo a jiná díla z němčiny a francouzštiny pro Vinohradské divadlo.Našim posláním , bude připomenout si jeho dílo a vrátit lidem povědomí , že každá generace má své hrdiny.Ti tři další jsou , již jmenovaný Petr Bušek – umělecký řezbář , Antonín Beran – jeden ze zakladatelů matice české a ThDr . Josef Sesl – římskokatolický kněz.

 Organ: Jitka , Zdeněk 

Duchovní : ThDr : Sofia Pavala

 

středa 12.2.2020 

 

Tvořivé dílničky : Sejdeme se v přátelském duchu , povíme si novinky a poradíme tomu , kdo bude  radu potřebovat. Začneme vyrábět dětem masky na masopust . Nějaké máme: čerta , piráta,čarodějku. Zkusíme berana, hejkala, vodníka a možná, že se zrodí nová postava , které dáme jméno.

Poprosíme pamětníky o veselé vzpomínky na minulé reje a Sofinku o hlubší poznání  těchto zvyků. Zároveň upozorníme  všechny přátele , na masopustní veselí v Dolánkách , na Dlaskově statku.

Koná se 15.2.2020

organ.: Jitka , Zuzka , Jarka , Pepa , Standa ,atd……..

duchovní : ThDr . Sofia Pavala

 

středa 19.2.2020 

 

Bazárek a dílničky :  Přineste vše co nepotřebujete , vytřídíme , vyměníme a předáme potřebným.  Při minulém setkání , jsme objevili velký potenciál v líčení masek . Sáša nám zapůjčila kazetu s líčidly a děly se VĚCI ! 

Aby mohl v sobě objevit talent každý z nás , nalíčíme obličeje nakreslené na papíru.

Přineste si svůj autoportrét , zabráníme tím možnosti , že budete malovat ostatní 

ještě krásnější než jsou.

23.2.2020 se koná masopust v Liberci od 10 do 15 hodin , kdo bude mít zájem , potvrdí účast.Tím , že žijeme na vsi , nás zajímá jaká bude letos úroda ! Pranostika říká : únor bílý , pole sílí .

Tak uvidíme !   Zvířátka v zoo koutku se těší z každé návštěvy .

Organ .: Jitka , Sáša , Zuzka , Alena , Štěpka,  Pepa, Zdeněk …….

 Duchovní : ThDr. Sofia Pavala

 

středa 26.2.2020     

 

Tvořivé dílničky :  Přineste prosím těsta na perníčky a boží milosti .  Děvčata se dohodnou. Vymodelujeme netradiční perníčky , sněhuláky , sáně a co koho napadne. Poprvé se pokusíme upéci a ochutnat , co jsme ještě nedělali. Boží milosti. Pokud se pokus vydaří a bude to dobrota , jak Dobromila Rettigová slibuje, stane se to tradicí. Budeme li mít štěstí a napadne sníh , pustíme se do stavby sněhuláků a dalších výtvorů z darů přírody.

Ze zimy se rádi vrátíme do vyhřáté Husičky , na dobroty , čaj a kávu .Jelikož se neubráníme při naší činnosti tvorbě a produkci různého odpadu , od zahájení provozu odpad třídíme.Díky panu starostovi z Paceřic , máme veškeré nádoby na odpad v obci , cca 50 metrů od naší Husičky.Poprosíme Vlastimila o vzpomínku z dětství , jak trávily zimu , když bydleli na samotě v podhůří.Se Sofií vzpomeneme na duchovní oporu , která je v zimním čase potřeba mnohem více ne  v dlouhém , sluncem zalitém a prací vyplněném dni.

Organ.:     Jitka , Vlastimil , Zuzka , Jarka , Alena …….

Duchovní : ThDr.: Sofia Pavala


LEDEN 2020

středa 1.1. 14h

připomněli jsme si na Husičce den obnovy samostatného státu, potřebu jednat a smýšlet čestně. Hlavním naším cílem pro další rok, je pomoc druhým .

Organ.: Jitka , Zuzka , Zdeněk a spol.

 Duchovní : ThDr . Sofia Pavala

 

středa 8.1. 14h

Krásné setkání při příležitosti příchodu Tří králů. Dětem připravíme malé pohoštění, které na ně bude čekat po průvodu ,který projde z Paceřic , Husou a Sychrovem. Navodíme atmosféru dob minulých , pomůže nám vyzdobená pergola od vánoc a vyprávění Sofinky .  Prozradí nám počátky tradice svátku Tří králů.

Organ. : Jitka , Jarka , Zuzka , Zdeněk

 Duchovní : ThDr.  Sofia Pavala

 

 středa 15.1. 12h:   tvořivé dílničky – sklidíme výzdobu , ozdoby , stromeček atd.

                                         Nad horkým nápojem vzpomeneme na klid , který jsme prožili,  naplánujeme si čas , který nás posune k jaru a k Velikonocím .

Budeme si pravidelně číst o statečných lidech , bez kterých bychom nepoznali svobodu a vlastenectví. Dnes je to Jan Palach !

 Organ.: Jitka , Zuzka , Zdeněk   

 Duchovní : ThDr . Sofia Pavala

 

 středa 22.1. 12h:    Novoroční bazárek, vyměníme si dárek! Pokud jste dostali dva stejné dárky nebo něco, co se hodí vašim přátelům v Husičce, přineste s sebou na bazárek. Přibalte dobrou náladu , vtipné historky a něco na zub… Dlouhé zimní večery na vsi  přímo lákají posedět v teple .

                                           

Sofinka jen krátce připomene, co byl holokaust a co musíme mít stále na paměti.

Organ.:  Jitka , Pepa , Zdeněk a spol.

Duchovní : ThDr. Sofia Pavala

 

středa  22.1. 14h:  Tvořivé dílničky : O svátcích někteří z nás navštívili zámek Lemberk a procházkovou trasu,  kde se nachází pramen sv. Zdislavy . Pramen, který má léčivé účinky vyvěrá v místě, kde je kryté posezení . Již po několik let zapalujeme svíčky za ty, kteří již nejsou mezi námi.

Měli jsme štěstí, na potoce, který protéká podél cesty připluly labutě. Byl to silný zážitek o který se rádi podělíme.

Dětem nakreslíme zámek, pramen a labutě jen konturou, aby vše mohly vymalovat barevně podle vlastní fantazie.

Výtvory „dospělých“ asi hodně pobaví !

O tom, kdo byla osobnost Zdislavy, nám bude vyprávět Sofinka.

Organ,: Jitka, Zuzka, Pepa,Standa,Jarka, Zdeněk atd……

Duchovní .: ThDr. Sofia Pavala


PROSINEC 2019

   4.12.2019 středa   

Na svatou Barboru  jistě každý našel malý dárek za oknem . Přijďte se podělit o zážitek a připravit Mikuláše .Dnešní dílničky využijeme na výrobu vánočních ozdob , dárků pro své milé.Přineste s sebou větve neopadavých jehličnanů a tůjí , kdo má tavnou pistolku, prosím doneste  spolu s náplní.

 Zapálíme první svíčku na adventním věnci , který jsme si vyrobili.

  V teple , při svíčkách , nám naše Sofie osvětlí proč slavíme advent .

  Ochutnáme první cukroví , v čase , kdy je ještě vzácné.

11.12.2019  středa  A je to tu !!!  

Slavnostní zahájení a otevření dveří naše nového domova!

               V MS Husička / mateřské centrum / v 17h

Na slavnostní otevření jsme pozvali velké množství hostů unitářů, sousedů , zástupců místních zastupitelů a vedení ZŠ a MŠ. Při příležitosti otevření našeho stánku , veřejně poděkujeme všem , kteří se podíleli na realizaci    Pohoštění zajistíme z našich řad , máme skvělé kuchařky a cukrářky  Vůně svařeného vína , kávy a ovocného čaje , doplní svíčky obalené kořením a medem. Těšíme se na Sofii , která  nám první otevře dveře našeho Nového domova a rozsvítí první svíci  Tím navážeme na vše , co jsme již vykonali a konat budeme.

18.12.2019 středa  Adventní tvořivé dílničky :  

Přijďte a přineste materiál na vánoční dekorace. Dokončíme dárky , děti si vyrobí papírové řetězy na stromeček .Vybereme  větší dekoraci s krytou svíčkou a položíme ji k pomníku padlých spoluobčanů v minulých válkách . Procházkou cca 2 kilometry k památník  na Sychrově.Po návratu rozsvítíme třetí adventní svíci a zaposloucháme se do svátečního čtení.

 Slovem nás provede Sofie a umožní všem zažít výjimečné chvíle .

25.12.2019    středa  První svátek vánoční:

 sejdeme se na krátkou vycházku. Cílem jsou obyvatelé lesa , se kterým sousedíme. Pro srnky a zajíce, založíme krmítka s kaštany a žaludy. Ptáčkům a veverkám zavěsíme kelímky s lojem a semínky. Na stromky navážeme nakrájená jablka , křížaly , vrtule z mrkve..

Čtvrtá svíce, v teple hořícího dřeva navodí atmosféru klidu a vzájemné pohody . A o to nám všem celý rok šlo . V novém roce  najdeme více klidu na naší unitářskou  každodenní práci v našem Novém domově .


LISTOPAD 2019

Středa 6. 11.

Dětský dopolední bazárek s Husou v dětském koutku Husička

dopoledne plné her, tvůrčí dílnička, společné odpolední duchovní shromáždění

srdečně zveme naše přátele

Přineste prosím materiál na vázání věnců a kytic . Vyrobíme si adventní výzdobu “ našeho domova “ v Husičce  a také pro své milé lidičky.   Vydáme se položit věneček k pomníku  spoluobčanů , kteří položili své životy v 1 a 2 sv. válce, zapálíme svíci  a vzpomeneme na své zesnulé příbuzné a známé. Dušičkovou atmosféru nám obohatí naše duchovní  Sofie vyprávěním příběhů z historie .      Z pranostiky moudro : na dušičky hezky , zima za dveřmi !

Místo konání: Husa 54, Pacéřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní

Středa 13.11.

Dětský dopolední bazárek s Husou v dětském koutku Husička

dopoledne plné her, tvůrčí dílnička, společné odpolední duchovní shromáždění

Tvůrčí dílničky proměníme ve voňavou kuchyni , ve které bude kralovat naše Zuzka profesionální kuchařka. A připraví nám překvapení,  letos upeče svato martinskou husu . 

V minulém roce nás pohostila Jitka a byla to velká dobrota, máme se na co těšit !

Děti dostanou možnost namalovat Martina na bílém koni , tak , jak si jeho podobu představují. Dospělákům Jitka předvede , jak se tvoří postavičky skřítků , zvířátek . Například  sovičky , ježky atd Většinu materiálu čerpá z lesa  , se kterým sousedí naše Husička. Od Sofie se dozvíme v duchovním zastavení , kdo byl svatý Martin .

 

Místo konání: Husa 54, Pacéřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní

Středa 20.11.

Dětský dopolední bazárek s Husou v dětském koutku Husička

dopoledne plné her, tvůrčí dílnička, společné odpolední duchovní shromáždění

 Zimní bazárek : 

Posedíme u kávy a čaje , v teple našeho společného domova . Ochutnáme sladkosti , které jsme napekly .  K rozjímání u svíček , nám Sofinka bude vyprávět o svobodě a pravdě .  Vzpomeneme na 17. listopad , jak jej vnímáme a zda najdeme podobnost s husitským hnutím.

Místo konání: Husa 54, Pacéřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní

Středa 27.11.

Tvůrčí dílničky + zážitkové čtení khih z naší Přístavní knihovničky

 Nastává čas pečení perníčků, cukroví a výroba dárků na vánoce. Tradičně začneme perníčkovým těstem. Recepty máme ověřené a potřebné produkty nakoupíme předem, těsta připravíme a necháme odležet. Přineste s sebou  oblíbená vykrajovátka , dobrou náladu a plech na pečení  Děti budou zdobit cukrovou polevou perníčky od minule. Čeká nás tvoření vánočních dárečků , se kterými dětem pomůžeme. Těšíme se na nápady a vhodný materíál k jejich výrobě.

Duchovní zamyšlení nad vznikem vánoc a svátků , které s k nim váží   a budeme si číst z nových knížek, které jsme si vypůjčili v našem libereckém Přístavu, přivezla je a číst bude  naše duchovní Sofie .Těšíme se na atmosféru kterou tak rádi zažíváme . Být spolu , v míru , teple , při světle svíček a vůní , všeho dobréo

 Pranostika říká :  S Kateřinou a Ondřejem , zimy se nadějem.

Místo konání: Husa 54, Pacéřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní


ŘÍJEN 2019

středa 2.10.2019   

Tvůrčí dílničky a odpolední shromáždění

 Příroda nám nabízí nepřeberné množství inspirace a materiálu .

 Kaštánková zvířátka na nohou z párátek a špejlí ,ožijí v rukou dětí a maminek.

Žaludový vojáčci budou strážit na policích a dýňová strašidla hlídat u vchodu do centra Husička .

 Zahájíme pravidelný cyklus čtení a vyprávění o Husitech , Husitství na severu Čech.

 Ochutnáme hroznové víno z vlastních zdrojů . Od Jitky a Zdeňka.

 

středa  9.10.2019 

tradiční bazárek šatstva: Máme hodně bohatou nabídku od  Kačky Karbanové , která se stěhuje a dovezla šatník svůj a dcery Zuzanky .

Od sousedů Martínků  koupíme velké dýně, které vydlabeme , osvítíme svící a usadíme v zahradě.

Napečeme  tradiční štrůdl , taky závin . Jablečný , ořechový , makový.

Pozveme děti z mateřské školky , které zapojíme do představení o Janu Žižkovi .

Děti a paní učitelky pohostíme a pozveme se na vzájemné akce

Čtením o životě našich předků z dob husitských , získáme možnost  srovnávat dnešní život na vsi s minulostí. Sofi nám poví, jak se žilo v dobách husitských válek

 

 středa 16.10.

Tvůrčí dílničky a společné shromáždění proběhnou v duchu bramboro braní .

 Budeme vyrábět postavičky zvířátek , tiskátka a razítka . Pokusíme se vyřezat křížek , korunu a podobiznu Jana Husa

 Usmažíme pravé bramboráky  Housáky , strouhané na hrubém struhadle . Křupavé , jako led na ranních kalužích.  Zhodnotíme  pokračování stavby nové místnosti na Husičce , ustrojíme a vztyčíme májku .

 Nastěhujeme stoly, židle a další věci , které nám věnovala Kačka Karbanová z firmy a z bytu .

Povědomí o husitském hnutí máme ze školní docházky , ale jaká je celá pravda ?

To se dozvíme od naší duchovní Sofie.

 

Středa 23.10.2019   

Společné setkání se všemi , kteří mají zájem se dozvědět více o Unitářství .

 Unitářství v Čechách i ve světě . Naše duchovní Sofie nás provede tématem , které je pro nás zásadní.

 Nachystáme vše pro slavnostní otevření našeho /nového domova/ , v MS Husa .

 Na Husity  vzpomeneme také vařením marmelád , podle starých receptů Táboritů.

 

středa 30.10.  

Posvícení : příprava na vlastní posvícení bude náročná i radostná

Sofinka nám prozradí , že posvícení se konalo jako vzpomínka na den, kdy si lidi dobré vůle  vybudovali společné prostory ke schůzkám a společenskému životu.

Naše posvícení  na Huse bude v den , který schválí většina přítomných . Maskotem se stane husa, pokud nebude jiný návrh.

Děti vykrájí , upečou a promažou marmeládou cukroví z lineckého těsta , přineste si formičku z domu.

 Za dohledu Zuzky, naší šéfkuchařky .

V naem mateřském centru našla druhou rodinu a pomoc s odvozem dětí do školky a školy .

 Uklidíme a zazimujeme zoo koutek , který potěšil mnoho návštěvníků .

  Z pranostiky : Svatý Haštal , vymet maštal.

Místo konání: Husa 54, Pacéřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní


ZÁŘÍ 2019

Středa 11.9.

Dětský dopolední bazárek s Husou v dětském koutku Husička

dopoledne plné her, tvůrčí dílnička, společné odpolední duchovní shromáždění

Každou středu pokračují pravidelné dětské dílničky: zaměříme se během měsíce září na husity a husitství v rámci projektu „Husitství“, kterou pořádá během roku LOU

V programu dne je i školní bazárek, poprázdninové malování nejhezčích zážitků z léta, vyprávění a péče o ZOO koutek

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní

 

Středa 11.9.

Dětský dopolední bazárek s Husou v dětském koutku Husička

dopoledne plné her, tvůrčí dílnička, společné odpolední duchovní shromáždění

Každou středu pokračují pravidelné dětské dílničky: zaměříme se na husity a husitství v rámci projektu „Husitství“, kterou pořádá během roku LOU

V programu dne bude i malování na dřevo, výroba loutek na divadelní představení, které si společně zahrajeme…

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní

 

Středa 18.9.

Dětský dopolední bazárek s Husou v dětském koutku Husička

dopoledne plné her, tvůrčí dílnička, společné odpolední duchovní shromáždění

Návštěva starosty obce Pacéřice

Založení  kroniky

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní

 

Středa 25.9.

Dětský dopolední bazárek s Husou v dětském koutku Husička

dopoledne plné her, tvůrčí dílnička, společné odpolední duchovní shromáždění

kuchařské dílničky: čas vaření povidel, pečení štrůdlu a výroba domácího vína

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní


KVĚTEN 2019

 St 1.5. První máj lásky čas

Naši Unitáři políbí své milé pod kvetoucím stromem .

Vezmeme rodinu , přátelé , nebo půjdeme sami do přírody ve sváteční den a budeme se radovat ze života.

Užít si svobodu a mír , načerpat sílu k ochraně tohoto daru.

 

St. 15.5. Odpolední shromáždění, čtení duchovních textů

Tvůrčí dílničky : ozdobíme májky, zaženeme“ zmrzlé muže „, děti namalují jaro tak , jak to vidí jen děti .

Odměníme malé malíře dobrotami a vyprávěním příběhů skoro pohádkových.

Tradice a pranostiky .

Připravíme se na potravinovou sbírku , konanou 18. 5. 2019 v Libereckém Kauflandu.

Pro velký úspěch , druhý ročník.

 

St. 22.5.2019 Odpolední shromáždění, čtení duchovních textů

Tvůrčí dílničky : Rozdělení a rozvoz potravinové pomoci potřebným.

Pomůžeme s úpravou dlažby, pergoly a posezení před mateřským centrem.

Při výrobě jarních očistných nápojů z darů přírody /kopřiva , pampeliška atd. /, projednáme termíny návštěv dětí z MŠ a ZŠ našeho ZOO koutku a chráněné dílny.

 

St.29.5.2019  Odpolední shromáždění, čtení duchovních textů

Bazárek – dílničky : Vyměníme si opět vše , co je potřeba a ostatní věci věnujeme na charitu .

V dílničkách vyrobíme vlastní , stolní , společenskou hru . Pokud se nápad ujme a bude se líbit , připravíme další na nové téma. Nabízet budeme na internetu.

Naplánujeme exkurzi do továrny na výrobu dřevěných hraček ,“Detoa „,  pro kterou pracujeme v chráněné dílně.

 

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov a okolí

Organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout 


DUBEN 2019

St 3.4 Odpolední shromáždění: techniky meditace

Tvůrčí dílničky : Zveme Vás na již tradiční pletení pomlázek , vyfukování a barvení 

 vajíček , výrobu kraslic ,  ubrouskovou metodou a batikováním. Reverendka Sofia nás  provede slovem, o historii a významu Velikonoc a odpoví na naše otázky. Nad unitářským pečeným čajem a koláči , nám to půjde jedna báseň. Přineste s sebou osvědčené recepty na perníčky.

 organ. Jitka Stejskalová , Sáša Koutová , Zuzka Rěháková.

 rev. ThDr. Sofia Pavala

 

St 10.4.  Odpolední shromáždění: techniky meditace

Duchovní zamyšlení , naslouchání a meditace.  

Mateřské centrum : Bazárek jaro 2019

Zoo koutek: vyhánění na první pastvu

Vytvoříme perníčky na prodejní Velikonoční trhy , konané 13.4.2019 a pro radost klientům potravinové pomoci .

V tv. dílničkách si  vyrobíme  velkou loutku Morany , děcka vytvoří malé loutky.

Maminky přinesou ukázky ručně šitých výrobků , které budeme prodávat ve  stánku na Vel . trzích.

organ. Jitka , Štěpána ,Zuzka, Petr , Zdeněk

 Rev. Sofia

Organizátoři: Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

   

St 17.4. Odpolední shromáždění, čtení duchovních textů

Duchovní shromáždění pro dospělé: četba duchovních textů a meditace

Tvůrčí dílničky :

sejdeme se s vedením ZŠ Radostín a domluvíme akci :  vítání jara , vhození Moreny do řeky Mohelky. Pozveme rodiče a děti ze ZŠ , na lampionový průvod  spolu z Unitárií a MŠ Paceřice .

S vedením škol a s rodiči uspořádáme plánované návštěvy zoo koutku , mat. centra, exkurze v lisovně plastů, tiskárně.

Předjarní bazárek: z nepotřebného textilu vyrobíme masky a maňásky, začneme tvořit slaměnou morénu a slámové figurky na vítání jara.

Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov a okolí

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout 

 

St 24.4 Odpolední shromáždění: techniky meditace

Jiří v křesťanské náboženské tradici

Mateřské centrum : Vyrobíme si čarodějnice a masky na rej čarodějnic, na který vás srdečně zveme!

Nachystáme hranici na pálení čarodějnic.  Připravíme si lampiony na lampionový průvod

Chystáme opékání špekáčků, bude unitářské zelí, naše zdravotní čípkové víno  a samozřejmě  i další dobroty z našeho regionu.

Každý, kdo přijde je vítán v naší velké “ rodině „!!!

           

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní každou druhou středu

Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov a okolí

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout 


BŘEZEN 2019

 st 6.3 Odpolední shromáždění: techniky meditace

odpolední setkání maminek a dětí v mateřském centru Husička

výměna dětských dopravních prostředků a minibazárek

program bude přizpůsoben počasí, plánujeme výlet po jarní Sychrovské krajině

Sraz v Husičce , svolání telefonicky.

Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

st 13.3.  Odpolední shromáždění: techniky meditace

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Přineseme formičky na pečení perníčků, vyměníme si osvědčené recepty atd.

 Připravíme také křepelčí a slepičí vajíčka,proutky a peříčka.

 Potěšíme zvířátka v zoo koutku a doneseme jim něco na zub.

 Někteří z nás se tradičně  zúčastnili masopustního průvodu .

Naši pamětníci budou vyprávět a vzpomínat na časy dávno minulé…..

Duchovní zamyšlení , naslouchání a meditace.  

Organizátoři: Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

St.20.3.   Odpolední shromáždění, čtení duchovních textů

Duchovní shromáždění pro dospělé: četba duchovních textů a meditace

Tvořivé dílničky připravují výrobu  pomlázek ,

zajíců z kartonu , sena , látky atd.  Navštívíme zoo koutek , čekáme nové přírůstky.

Provedeme poslední rozdělení unitářského kysaného zelí z minulého roku.

Pro velký úspěch budeme nakládání opakovat i letos .

Naše milé vitamíny , zničí chřipku do hodiny! „

Sejdeme se lidmi , kterým zajišťujeme dodání potravinové pomoci .

Jitka, Zdeněk 

Rev. Sofia 

St 27.3. Odpolední shromáždění diskusní panýlek téma:

připomínka narození Jana Amose Komenského

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Předjarní bazárek: z nepotřebného textilu vyrobíme masky a maňásky, začneme tvořit slaměnou morénu a slámové figurky na vítání jara

Unitářský diskusní panýlek se Sofií pro dospělé: uvádí Zdeněk

Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov a okolí

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní každou druhou středu


ÚNOR 2019

st 6.12 Odpolední shromáždění

Sraz v Husičce , svolání telefonicky.

Housata bobují , Sněhurky a sněhuláci tvoří ze sněhu

Návrat na Husičku , kde nás zachrání naše Jíťa domácím ovocným čajem a unitářským štrůdlem

O naše duše se postará rev. Sofinka ,  krásným povídáním na téma 600 let husitství.

Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

st 13.2.  Odpolední shromáždění: techniky meditace

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Poslední zimní bazárek , malování , vyprávění a čtení.

Ochutnávka unitářského šípkového vína , trocha pečení , kdo to umí nejlépe !

Duchovní zamyšlení , naslouchání a meditace.  

Organizátoři: Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

St.20. 2. 2018   Odpolední shromáždění, čtení duchovních textů

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Tvořivé dílničky? Výrobky z křížal a ořechů, pečené čaje a marmelády

ZOO koutek: sledujeme pečlivě, líhnou se nám křepelky

Procházka k místnímu pomníku padlých z minulých válek, zapálení svíce unitářského světla

Duchovní shromáždění pro dospělé: četba duchovních textů a meditace

Jitka, Zdeněk 

Rev. Sofia  

St 30.1.2018  Odpolední shromáždění diskusní panýlek

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Předjarní bazárek: z nepotřebného textilu vyrobíme masky a maňásky, začneme tvořit slaměnou morénu a slámové figurky na vítání jara

Unitářský diskusní panýlek se Sofií pro dospělé: uvádí Zdeněk

Jitka , Zdeněk

Rev. Sofia

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov a okolí

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev.ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní každou středu


LEDEN 2019

St 9. 1. 2019 Odpolední shromáždění
Ohlédnutí se za minulým rokem, tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička.

Jitka, Zdeněk

Rev. Sofia

St 16. 1. 2019 Odpolední shromáždění: techniky meditace

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Jitka, Milan, Standa

Rev. Sofia

St 23. 1. 2019 Odpolední shromáždění, čtení duchovních textů

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Jitka, Zdeněk 

Rev. Sofia

St 30. 1. 2019 Odpolední shromáždění diskusní panýlek

Tvůrčí dílničky u Jitky v mateřském centru Husička

Jitka, Zdeněk

Rev. Sofia

Místo konání: Husa 54, Paceřice Sychrov

organizátorka Jitka Stejskalová, Zdeněk Kout

Duchovní: Rev. ThDr. Sofia Pavala

12h Otevřená srdce, osobní individuální setkávání a konzultace s duchovní každou středu